Ги начекал вооружени и бесни во својата дневна - се пролеа крв во стан во Скопје

Вчера во 12:20 часот, тројца вооружени разбојници провалиле во станот на скопјанецот Б.Б. и почнале да трагаат по неговото богатство. Во еден момент, Б.Б. се појавил во станот и ги фатил арамиите на дело. 

Бесните разбојници крвнички го претепале газдата на станот, го оставиле да крвари и избегале со неговите рачни часовници, златен накит и  пари  чиј износ дополнително ќе биде утврден.

Скопската полиција трага по сторителите.

 

28.09.2013 - 15:51

најчитано сега