ВИДЕО: Дали е ова наследникот на нашиот ангел Тоше Проески?

Хрватските медиуми деновиве пишуваат дека младиот и талентиран пејач Маријан Мониќ е дефинитивно наследникот на најголемата македонска музичка ѕвезда, Тоше Проески.

Според хрватските медиуми гласот на ова момче неверојатно многу потсетува на гласот на нашиот Тоше.

Погледнете како звучи Маријан кој има 24 години и доаѓа од Карловац.

Па самите проценете дали ова момче пее како нашиот Тоше.

25.09.2013 - 12:47

најчитано сега