Почина Дуле од дуото "Дуле и Коки"

Доцна синоќа познатиот пејач од дуото Дуле и Коки, Душан Љубисављевиќ, починал на скопските клиники, дознава Пресс 24 од болнички извори.

Сеуште немаме информации во какви околности настапила смртта кај пејачот.

Повеќе информации очекуваме во текот на денот.

 

23.09.2013 - 12:14
Фото: 
Утрински

најчитано сега