Разбојници “хараат“ низ Скопје и ги пустошат казината „Астра“

Рано утринава било ограбено казино „Астра“ лоцирано на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје.

Ооколу пет часот утринава, маскиран и вооружен разбојник влегол во клубот „Астра“ на булеварот Партизански одреди, со пиштол им се заканил на тројцата вработени и успеал да побегне со 80.000 денари.

Пред пет дена од разбојници настрада и казиното „Астра“ во скопската населба Ченто.

 

16.09.2013 - 11:05

најчитано сега