Се пролеа крв во затворот "Идризово" - тешко повредени двајца затвореници

Затворениците М.Д. (32) од Скопје и А.А (43) од Охрид вчера наутро создале хаос во затворот „Идризово“ во Скопје

М.Д. земал нож и му нанел два убода во пределот на вратот на А.А. кој се здобил со тешки телесни повреди, додека А.А. со употреба на тег за вежбање на М.Д. успеал да му ја скрши раката. 

Како што соопшти денеска МВР, се работи на целосно расчистување на случајот. 

најчитано сега