Брза помош се скрши во сообраќајка додека носеше пациент - несреќа кај Бит-пазар го потресе Скопје

Утрово дошло до судир на возило на Брзата помош и на автомобил на раскрсницата во близина на Народната универзитетска библиотека кај Бит-пазар.

Очевидците раскажале дека судирот се случил додека возилот на Брзата помош превезувало пациент.

Полициските екипи вршат увид на местото на несреќата.

13.08.2013 - 12:29

најчитано сега