Полицаец пукал пред „Привилиџ“ и завршил на Ургентен - детали од тепачката која го тресеше Градскиот парк

Како што веќе објавивме, ноќеска околу 1:50 часот, пред дискотеката „Привилиџ“ во ГРадскиот парк во Скопје, дошло до крвава тепачка меѓу две групи на лица. Како што информираат од МВР, во едната од групите бил и вработен во полицијата, кој од службениот пиштол пукал во воздух. 

Во тепачката, биле повредeни пет лица и биле пренесени во Градската болница „Св. Наум Охридски“, додека во скопскиот Ургентен центар лекарска помош побарал врботениот во МВР.

Надлежните екипи извршиле увид на местото на настанот, каде бил пронајден еден неиспукан куршум од огнено оружје Скопската полиција презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

најчитано сега