Македонија влегува во портокаловата фаза

 

Три региони од територијата на Македонија денеска и утре ќе бидат зафатени од топлотен бран од портокалова фаза.

 Времето ќе биде сончево и многу топло.

 Температурата ќе се движи од 32 до 39 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со температури кои ќе достигнат до 38 степени.

ФОТО: Денешен

09:57

најчитано сега