Кошаркарите вечерва на испит со Хрватска во пресрет на ЕП

Нашите најдобри македонски кошаркари вечерва со почеток во 20 часот ќе ги одмерат силите против селекцијата на Хрватска во рамки на подготовките на ЕП во кошарка. Ова ќе биде прв меч во рамки на планираните два дуели со „коцкастите“, а истиот ќе се одигра во Славонски Брод. Овој меч ќе треба да биде добра основа за загревање пред стартот ан Еп кое стартува на 4 септември во Словенија.

 

 

најчитано сега