Скопјанец на викенд крадците кај него дома

Во текот на викендов, засега непознат натрапник го опустошил станот на скопјанецот М.Р.

СПоред информациите од МВР, крадецот провалил во станот на улицата „Лазо Москов“ во Скопје, го пребарал и успеал да пронајде и да си задржи 250.000 денари, 800 евра и златен накит. Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

најчитано сега