Од Ливерпул прашуваат: „Што пушат во Арсенал?“

Сопственикот на Ливерпул „Џон В Хенри“ на интересен начин ја коментираше понудата на Арсенал за услугите на Суарез за кого понудија 40 милиони плус една фунта на Суарез. За ваквата понуда челниците од Енфилд морале да го информираат фудбалерот но истата не мора да ја прифатат. Хенри на својот твитер напишал „Што пушат на Емирати?“. 

 

 

најчитано сега