ФОТО: Хулиганите на СДСМ му ја расцепија главата - фотографии од повредениот фоторепортер


Уредникот на фотографија во весникот Вечер, Наќе Батев е повреден во вечерашните насилни протести пред Народната канцеларија на Претседателот на РМ. Батев е повреден во глава извршувајќи ја својата професионална задача, во моментот кога насилните демонстранти се судрија со полицијата да го пробијат полицискиот кордон. Преврзан е и префрлен на Ургентниот центар во Скопје, каде во моментов му ги санираат повредите на главата.

 
 
13.04.2016 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега