Пијан полицаец од Тетово украл мобилен телефон

Полициски службеник од Тетово си заработи кривична поради кражба.

Се работи за 30-годишниот Т.М. инаку полициски службеник во Полициското одделение „Попова Шапка“  кој дошол во угостителскиот објект „Сноу Патрол“, се поднапил, па под дејство на алкохол додека извршувал службени задачи од гостин во објектот одзел мобилен телефон.

најчитано сега