ВИДЕО: Сецијалците на МВР во акција во Гази Баба

Полицијата во текот на денот треба да излезе со официјални податоци за акцијата, а досега изјава даде портпаролот на МВР, Иво Котевски:

„Лицата првично се товарат за учество во воени формации во странство, а во Македонија кривично дело е учеството во странски војски, паравоени структури во странство“ - изјави Котевски.

Претреси се извршени во Скопје, Струга, Куманово, Тетово и Гостивар.

Погледнете го видеото што го објави YouTube корисникот Мухамед Ајдини од акцијата на МВР на Гази Баба.

 

 

 

Оцени ја веста

06.08.2015 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега