ВИДЕО: Македонска група направи фантастична преработка на „Diamonds“ на Ријана

Македонската популарна група Лабаво Лабаво составена од вокалот и бас гитара Бојан Филиповски, потоа тапанџијата Виктор Филиповски, гитаристот Дејан Михајловќ и саксафонистот Борислав Веселинов направија одлична изведба и кавер од видеото за песната „Diamonds“ на американската пејачка Ријана. Погледнете и слушнете како звучат...

 

 

најчитано сега