Сопственикот на Комуникација.мк во притвор

Сопственикот на интернет порталот Комуникција.мк заработил притвор откако бил уапсен од страна на полицијата. Како што дознава Press24 од свои доверливи извори, сопственикот на порталот 31 годишниот Б.Н. е уапсен под соменине за сторени неколку кривични дела на измама. 
Попладево тој бил изведен пред Истражен судија кој му одредил мерка притвор од 30 дена. 
Информацијата се уште нема официјална потврда од полицијата

најчитано сега