Семејна драма: Ресенчанец и приредил хорор на сопругата

Ресенчанец си заработи кривична пријава за насилство. Според податоците од полицијата, се работи за 59-годишниот П.К. од селото Штрбово кој во семејниот дом по претходна вербална расправија, физички ја нападнал неговата сопруга удирајќи ја со тврд предмет по телото.

Жената завршила со тешка телесна повреда.

 

 

Оцени ја веста

29.04.2015 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега