12 годишен Грк падна од мотор во Битола - со тешки повреди заврши во болница

12 годишниот Ангелос В. од Грција, попладнево околу 14 часот се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од својот мотор во Битола. Како што информира полицијата, момчео учествувало на меѓународен крос натпревар кој се одржувал близу градот. Веднаш бил префрлен во клиничката болница во Битола каде е констатирано дека имал сркшена натколеница. Од болницата информираат дека момчето е надвор од животна опасност. Полицијата излезгла на терен и извршила увид

најчитано сега