Се скарале па пукал кон нив - бесен кумановчанец ги нападнал братот и внукот

Вчера во 20 часот и 50 минути на  улицата „Васил Главинов“ во Куманово  поради претходна расправија, 61-годишниот Џ. М. испукал два истрели  од  пиштол кон неговиот 54-годишен брат Н.М. и 24-годишниот внук Ф.М. но не ги погодил. 

Пиштолот кумановчанецот го поседувал без дозвола.

Против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

најчитано сега