ВИДЕО: Ретко виден гол на Снајдер со пета

Фудбалерот од средината на Холандија Весли Снајдер постигна ретко виден гол со пета, со што покажа дека се уште важи за еден од најдобрите фудбалери од средината. Снајдер во мечот со Кина на атрактивен начин ги доби симпатиите на публиката откако претходно му асистираше неговиот соиграч фудбалерот на Баерн Минхен Ајерн Робен. „Лалињата славеа со 2:1 на овој меч а покрај Снајдер и Робин ван Перси се запиша во листата на стрелците. 

 

 

најчитано сега