ВМРО-ДПМНЕ го победи ДУИ во општина Долнени

ВМРО-ДПМНЕ го победи ДУИ во трката за градоначлник на општина Долнени. Според 95% од пребројаните избирачки места, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија Боше Милошевски освоил 3880 гласа, а кандидатот на ДУИ, Абдула Бајрамовски 2375. Во Долнени денеска се гласаше во вторио изборен круг, а излезноста беше над 74%

најчитано сега