ФОТО: Која е мајка, а која ќерка?

Сличноста помеѓу Ким Кардашиан и нејзината ќерка Норт Вест е очигледна, па воопшто не ни е чудно што оваа фотографија предизвика огромно внимание на интернет.

Американската старлета Ким Кардашиан на својот Инстаграм профил објави симпатична фотографија која покажува колку нејзината ќерка Норт Вест наликува на Ким кога била мала.

 

Фотографијата за само неколку часа собра повеќе од милион лајкови, а во нејзиниот опис Ким напиша: „Норт е мала јас“.

10.10.2014 - 16:19


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега