ВИДЕО: Српски пејач тежок 120 килограми оди на раце

Без оглед на вишокот килограми овој српскиот пејач Дарко Лазиќ реши десет секунди да оди на раце и покажа дека е во одлична форма.

 

Младиот пејач покажа дека без оглед што е малку буцкаст сепак демонстрираше храбар чекор.

 

Иако има 120 килограми се обиде десет секунди да оди на раце и тоа му успеа.

 

Да потсетиме, Лазиќ кој во 2009 година победи на „Звезде Гранда“ и неговата сопруга Ана Севиќ на 10 јули ја добија ќерката Лорена.

26.09.2014 - 15:15

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега