ВИДЕО: Како денес би изгледале Нокиа 3310 и Ериксон Т28 со нов оперативен систем

Мобилните телефони Нокиа 3310 и Ериксон Т28 се легендарни, и се продадени во неколку милиони примероци. Меѓутоа од денешна перспектива тие се веќе одамна застарени модели.

Без оглед на тоа, корисниците на овие уреди имаат добри спомени од времето кога беа актуелни.

Популарниот сајт  CURVED/labs доби идеа да направи концепт како би изгледал славниот Ериксон Т28 со Андроид оперативен систем, и легендарната Нокиа 3310 со Виндоус ОС.

26.09.2014 - 14:04

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега