Скопјанец една година ќе лежи во затвор

Пред два дена постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода 42-годишниот Зоран С. кој се барал за издржување затворска казна во траење  од една година, за сторено кривично дело “прикривање”.

Истиот е спроведен во  Затвор – Идризово.

26.09.2014 - 13:43

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега