Ограбил црква за две литри ракија

Полицијата поднесе кривична пријава против 39-годишниот А.М од Гевгелија, за сторено кривично дело „тешка кражба“. Во с.Миравци, гевгелиско на 07.09.2014 година, пријавениот ја отворил црховната трепезарија од храмот  „Св. Константин и Елена“  со употреба на подесен алат, по што одзел 1.000 денари и две литри ракија.

 

26.09.2014 - 12:55

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега