Му впериле пиштол - крвав инцидент во Визбегово

Пред два дена околу 17 часот, во Прифатниот центар на лица баратели на азил лоциран во Визбегово, скопско, повеќе непознати сириски државјани со нож му се заканиле на 23-годишниот З.А. од Авганистан, додека друго лице му вперило пиштол, а од страна на трето лице кое се обидело да спречи  поголем инцидент,  истото му ја турнало раката на лицето што го држело пиштолот, при што бил испукан еден куршум.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

26.09.2014 - 13:28

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега