Вистинско чудо во Грција - жена оживеала на својот погреб

Солунската полиција започнала истрага во врска со  сомнежите дека една жена оживеала отакако била погребана.

Имено, како што објавуват грчките медиуми, жената откако била погребана, се освестила и почнала да бара помош.

Гробарот и уште двајца сведоци рекле дека еден час по погребот, слушнале пригушен повик од гробот. 

Кога гробот конечно бил повтроно откопан жената не покажувала знаци на живот. Лекарот кој бил повикан на гробиштата „Переа“ во близина на Солун ја проглсил за мртва.

26.09.2014 - 12:39

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега