Се огласи возачот на Југото: Ако не го прегазев сите ќе бевме мртви!

Уште една страотна сообраќајка ја потресе Србија кога возач на Југо прегази велосипедист кој му ја пресекол лентата. Се работи за Ѓорѓе Станковиќ кој заедно со бремената сопруга ја раскажува приказната за несреќата за српскиот Курир.

- Велосипедистот возеше на улица, а од спротивната страна доаѓаше автомобил. Велосипедистот одеднаш сврте кон другиот автомобил, а јас не можев да закочам, но доколку закочев директно ќе се судревме и сите ќе бевме мртви, вели возачот на Југото.

Другиот автомобил го управувал 28-годишниот Мирослав Јоваковиќ, а за жал велосипедистот чиј идентитет е непознат загинал на лице место.

Сопругата на Ѓорѓе, Милица, е бремена, а поради шокот почнала да крвави. Докторите прават се да го спасат бебето.

26.09.2014 - 11:39


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега