Mеѓународни нефролошки денови во МАНУ

Во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска и утре ќе се одржат Mеѓународни нефролошки денови.

МАНУ го организира настанот во соработка со  Македонското здружение за нефрологија, дијализа, трансплантација и вештачки органи, во чест на 75 години од раѓањето на академик Момир Поленаковиќ и 50 години научна работа.

Во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска и утре ќе се одржат Mеѓународни нефролошки денови.МАНУ го организира настанот во соработка со  Македонското здружение за нефрологија, дијализа, трансплантација и вештачки органи, во чест на 75 години од раѓањето на академик Момир Поленаковиќ и 50 години научна работа.

 

26.09.2014 - 10:32


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега