Заев на Алсат ги критикуваше казните за случајот Монструм

Лидерот на опозицијата Зоран Заев денеска во емисијата Патот кон на ТВ Алсат ги критикуваше затворските казни за протестите за случајот Монструм. 

Заев за Алсат вели дека не отстпаува од барањето за техничка Влада и дека за брзо време ќе се расчисти ситуацијата во Македонија. Тој вели дека ќе го натерал Груевски да седне на маса и да преговара со него.

25.09.2014 - 21:37


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега