Поповска му честита на Заев: Се надевам ќе придонесете за намалување на поделбите

Претседателката на ДОМ Лилјана Поповска упати честитка до Зоран заев по неговиот избор за претседател на СДСМ.

- Во име на ДОМ и во свое лично име, ви го честитам изборот за Претседател на СДСМ. Ви посакувам успешна работа, во интерес на Република Македонија, со надеж дека ќе придонесете за намалување на поделбите и за зголемување на кохезијата на народот и државата, се вели во честитката од Поповска до Заев.

ФОТО: Алфа

најчитано сега