"Мајко убив човек"- српскиот таксист се уште во шок

Срспкиот таксист Драган Степановиќ по убиството сеуште е во шок.

„Мајко, седи и напи се нешто за смирување. Се наоѓам во ургентен центар. Бев нападнат, некои момчиња ме тепаа, јас се бранев колку што можев. Некако го фатив пиштолот случајно тој пукна. Подоцна видов дека сум убил човек. И сеуште не ми е јасно како. Само си го бранев својот живот, овие зборови текјасито Драган и ги кажал во телефонскиот разговор на својата мајка  Бранка.

За потсетување, таксистот Драган  во неделата го уби 37- годишниот Жељко Шариќ при тепачка.

02.09.2014 - 10:03
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа