Директор го продал службениот автомобил „101“ - во џеб ставил 300 евра

Шеесет и двегодишниот Т.Д. од Гевгелија доби кривична пријава бидејќи ја злоупотребил својата должност како директор на ЈП "Миравци" и без одлука на органите на управување продал две возила "Застава 101" и "Фијат Регата" во износ од 18.000 денари.

 

Паричните средства не ги примил во благајната и со неизвршување на својата службена должност не ги уплатил на име и на сметка на ГП „Миравци“.

01.09.2014 - 14:26
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега