Се огласи и мајката на девојката која била со убиецот на Лука - еве што кажа

Српската полиција ја приведе 23-годишната Тамара Богдановиќ која била во автомобилот вечерта кога Марко го прегази 21-годишниот Лука.  Во семејството никој не сака да го коментира приведувањето на нивната ќерка, но српски Курир по неколку телкефонски повици успеале да воспостават контакт со мајката на Тамара.

- Навистина немам коментар, многу ни е тешко за  тоа што му се случило на тоа момче. Ве молам оставете судот да одлучи за тоа. И ако можете пренесете им го нашето сочуство на семејството на младиот Лука, рекла мајката на Тамара за српски Курир.

19.08.2014 - 12:10
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега