ВИДЕО: Торнадо во Хрватска крши се пред себе

Големо торнадо се формираше во морето во близина на Оребич, Хрватска. За среќа при излезот од вода погоди ненаселено место и набрзо потоа се распадна. Снимката ја направи Габор Клаусер од Унгарија. Ова е досега најдраматична снимка снимена во Хрватска.

29.07.2014 - 13:53
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега