Пронајден човечки труп во водите на Вардар

 

Вчера околу 12 часот во водите на реката Вардар во скопско Горно Лисиче, случајни минувачи здогледале човечки труп кој плутел во водата.

По пријавата, полициска екипа веднаш интервенирала и го извадила мртвото тело од водите на реката. Телото е пренесено во Институтот за судска медицина за обдукција.

најчитано сега