15 факти за сексот кои никој не ги признава

 
Доколку сте помеѓу оние кои би сакале да имаат секс како оној во порно филмовите, еве неколку вистини за сексот во реалниот живот со кои ќе морате да се помирите.

1. Мажите СЕКОГАШ ќе бидат опседнати со анусот кај жените.

2. Во реалниот живот луѓето за време на секост не јадат храна од телото на партнерот.

3. За време на орален секс безброј пати ќе имате нагон да ја повратите превкусната вечера.

4. Не е важно колку години имате, сцените на секс за време на филмот кој го гледате со родителите НИКОГАШ нема да станат "пријатни".

5. Нашите тела за време на сексот испуштаат необични звуци. Точка.

6. Многу ретко ќе успеете да заспиете минутка после сексот. Пред тоа најверојатно ќе ги исплакнете сите телесни течности од вас и најверојатно ќе ги проверите профилите на социјалните мрежи.

7. Дури 70% од жените никогаш нема да доживеат оргазам за време на пенетрација.

8. Сексот надвор од кревет е многу неудобен, а и изведбата е прилично тешка. Ќе имате модинки, се' ќе ве боли, а ќе се преправате дека уживате во секоја секунда.

9. Контрацептивните пилули од жената ќе направат ѕвер со кој управуваат подивени хормони.

10. Ејакулацијата во вагината на машките најверојатно не им е најнеинтересниот облик на ејакулирање. Тие мислат дека има и подорби места за тоа.

11. Секогаш кога спермата на мажите ќе заврши на кожата на жената, таа се изненадува колку после тоа кожата и' е мазна и сјајна.

12. СИТЕ жени најмалку еднаш имаат "изгуглано" симптоми на бременост.

13. Доколку некогаш некому сте му испратиле секси фотографии, вечно ќе ве прати стравот тие фотографии да не завршат на интернет.

14. Иако за време на сексот наводно трошиме и до 200 калории, оваа физичка активност нема да ви подари тело како на Адриана Лима или Метју Мекконахи.

15. Сите имаме некои поранешни сексуални партнери на кои со текот на времето гледаме со тешка одвратност.

02.07.2014 - 12:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега