ВИДЕО: Солзи радосници - аргентински коментатор плачеше по голот на Ди Марија

 

Jужноамериканските коментатори се познати по начинот на кој коментираат фудбалски натпревари, но овој Аргентинец се расплака по голот на Анхел ди Марија. Слушнете ја реакцијата на аргентинскиот коментатор на Директ Спорт ТВ Пабло Гиларт.

02.07.2014 - 11:55
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега