ФОТО: Погледнете каква понуда за работа доби Суарез

 

Фудбалерот Луис Суарез четири месеци нема да игра фудбал но тој нема потреба од грижи бидејќи му стигна нова понуда за работа.

Фрабриката за преработка на месо „Матесонс“ од Велика Британија му понуди работа на Уругваецот Луис Суарез. Наместо на фудбалските терени својата страст може да ја пренасочи на корисна работа, да биде дегустатор на месо.

-Луис јас сум твој голем почитувач, на твојот фудбалски талент, на кој се восхитувам со години. Толку многу ти се восхитувам што сега ти нудам работа. Тојата страст ќе можеш да ја пренасочиш на убава работа. Дали би размислил за позицијата дегустатор на месо во нашиот Технолошки тим, напишано е во огласот кој е потпишан од страна на директорот на фабриката за колбаси Кристофер Овен.

Сепак, раководството на оваа фабрика не застана тука. Благодарејќи на гризењето на Суарез измисли и нови производи. Па сега сите заинтересирани ќе може да пробаат:

-Колбас „Десен бек на Челзи“ (гризнувањето на Бранислав Ивановиќ)

 -Колбас „Италијанско рамо“ (Џорџо Кјелини)

-Колбас „Везист ПСВ“ (Отмар Бакал)...

02.07.2014 - 10:33
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега