Уште едно момче од Скопје загина во Сирија

 

23 годишниот Башким Бела од Скопје загинал во Сирија, јавува Алмакос.

Според информациите на порталот, семејството на Бела е веќе информирано за смртта на младото момче. Досега во војната во Сирија загинаа околу 20 Албанци од Македонија, Косово и Албанија. Во моментов, според неофицијални информации, во Сирија војуваат голем број Албанци.

 

02.07.2014 - 09:37
Фото: 
Алмакос
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега