Старица од Прилеп заврши во болница - сограѓанка ја бутнала при расправија

47-годишната Р.Ш. од Прилеп си заработи кривична за тешка телесна повреда.

Имено, прилепчанката  по кратка расправија ја турнала 71-годишната П.Г која од ударот паднала и се здобила со  тешка телесна повреда во пределот на десната подлактица.

 

најчитано сега