Нерегистрирани возила, преголема брзина и „прелетување“ на црвено- Летаа казни во Ченто

 
 
Полицијата во акциска контрола во скопската населба Ченто вчера санкционира 217 возачи.
 
 
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека за управување без возачка дозвола санкционирани се 35 возачи, за возење со поголема брзина од дозволеното- 32, за непрописно вградени фолии 15, за зборување на мобилен телефон14, некористење сигурносен појас 14, нерегистрирани возила осум возачи итн.

Во соопштението наведуваат дека засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

16.06.2021 - 08:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега