Насилство во Њујорк: четири лица избодени до смрт, тројца се во критична состојба

 

Четири лица беа избодени до смрт во Квинс, Њујорк, а уште тројца беа тешко повредени.

Меѓу повредените има двајца полицајци и една девојка, пренесува Дејли Мејл.

Неименуваниот маж, осомничениот бил ранет во долните екстремитети за време на полициската реакција.

Осомничениот е во тешка состојба и е пренесен во локалната болница, додека за трите жртви е констатирана смрт на местото на настанот.

Четвртото избодено со нож починало набргу по прободувањето, додека останатите тројца биле пренесени во локалната болница.

Сите ранети, вклучително и неименуваната тинејџерка, се во критична состојба.

На местото на инцидентот излегле десетици полицајци, а засега се претпоставува дека станува збор за семејно насилство, иако истрагата штотуку е отворена.

03.12.2023 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега