На диво си го доградил хотелскиот комплекс во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 67-годишниот Н.Т. од охридското село Пештани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“, извести МВР.

„Тој, во својство на инвеститор, при изградба на хотелски комплекс на парцела во охридското село Елшани за што имал одобрение, извршил доградба на објектот за која немал соодветно одобрение издадено од надлежен орган“, соопшти МВР.

28.02.2024 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега