Млади скопјани во казино размениле 1.200 фалсификувани долари

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(22) и А.И.(19), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 12.11.2023 во казино во с.Жеровјане, тетовско, пријавените размениле 1.200 фалсификувани долари во денари.

26.02.2024 - 22:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега