Мицкоски: Во вториот круг претседателски избори, освен професорката Силјановска Давкова најголеми шанси за влез има Пендаровски

Според лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, нивните анкети покажувале дека освен нивниот кандидат професорката Силјановска Давкова, во вториот круг на претседателски избори најголеми шанси да влезе е актуелниот претседател на државата Стево Пендаровски. 

Оваа информација ја соопшти вечерва во гостувањето во Тема на денот, на ТВ Сител. 

27.02.2024 - 19:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега