Македонија денеска против Словенија за втора победа на СП

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ќе игра против репрезентацијата на Словенија од 15:30 во првото коло од главната рунда на Светското првенство.

По победата над Чиле и без пренесен бод во главната рунда, нашата репрезентација ќе се обиде да најде систем и сила за нов подвиг.

-Она што го очекувам е да се наметнеме со одреден квалитет, дисциплина и борбеност, ќе се обидеме да покажеме нешто што не го покажавме претходно, мора да бидеме и потрпеливи. Македонскиот ракомет се наоѓа во специфична ситуација, изјави Брестовац.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 15:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега