Ќе се наежите: Целиот стадион навива за Ериксен (ВИДЕО)

Целосна тишина завладеа на стадионот Паркен во Копенхаген кога ѕвездата на репрезентацијата на Данска Кристијан Ериксен колабираше на теренот.

Тој е во стабилна здравствена состојба и е префрлен во болница. Фановите на Данска и Финска заено го извикуваа неговото име во знак на поддршка за фудбалерот.

 

12.06.2021 - 20:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега