Киднапирано 2-годишно дете на улица во Австралија

Во тек е масовна потрага во Австралија по двегодишно момче кое било киднапирано на улица.

Полицијата на Нов Јужен Велс издаде итна тревога до јавноста откако Џекс Вилсон бил киднапиран во пристаништето Кофс кратко по 14 часот по локално време. Полицијата соопшти дека го однеле маж и жена.

„Тие тргнаа со црн фолксваген голф од 1996 година со регистрација OAH 707“, се вели во полициското соопштение.

Тие додале дека мажот и жената му биле познати на детето. Тие не ја исклучуваат можноста дека постои „непосредна опасност од смрт или сериозна повреда“.

Џекс е опишан како момче високо 70 сантиметри, со руса коса и сини очи. Последен пат е видено облечен во кафени шорцеви и шарена маица. Полицијата ги повика сите кои имаат релевантни информации да се обратат.

08.12.2023 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа